Wydarzenia

Jurajski Piknik Winny 2018

Stowarzyszenie Winiarzy Jury Krakowskiej oraz Pstrąg Ojcowski już po raz trzeci mają przyjemność zaprosić na Jurajski Piknik Winny! Wydarzenie odbędzie się w sobotę 30 czerwca na terenie pstrągarni Pstrąg Ojcowski w Ojcowie. Podczas pikniku, w naturalnej scenerii Ojcowskiego Parku Narodowego, będzie można degustować wina z jurajskich winnic w towarzystwie Pstrąga Ojcowskiego. Zachęcamy do zabrania własnych koszy, kocyków i oddawania się urokom piknikowania!

Program wydarzenia:
11:00 Rozpoczęcie pikniku,
11:15 Prelekcja na temat jakości, produkcji oraz kierunkach rozwoju polskiego winiarstwa, którą poprowadzii Monika Bielka-Vescovi – dyrektorka Szkoła Sommelierów, prezes Stowarzyszenia Kobiety i Wino oraz wykładowczyni (m.in. Uniwersytetu Jagiellońskiego i Collegium Civitas),
12:00 O hodowli pstrągów w Ojcowskim Parku Narodowym opowie gospodyni miejsca – Magdalena Węgiel,
13:00 – 19:00 Spotkania z winiarzami, degustacje win, integracja
19:00 Zakończenie pikniku

Stowarzyszenie Winiarzy Jury Krakowskiej powstało w 2016 roku a na chwilę obecną zrzesza 19 lokalnych producentów wina. Łagodnie pochylone na południe i zachód stoki, wapienne podłoże i sprzyjający klimat sprawiły, że już od ponad 11 lat powstają na Jurze winnice. Ich właściciele, entuzjaści kultury wina, eksperymentują w poszukiwaniu odpowiednich dla tego regiony odmian winorośli.

Udział w pikniku jest bezpłatny.
W degustacji win z jurajskich będzie można wziąć udział po wykupieniu w dniu imprezy przynajmniej jednego bonu o wartości 10zł na rzecz Stowarzyszenia Winiarzy Jury Krakowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *